NASTOLATEK na wojennej ścieżce, czyli trudny okres dojrzewania.

obieta w długich ciemnych włosach, w różowej bluzce krzyczy na nastolatkę w blond włosach, która opiera swoją głowę o ręce

Twoje dziecko dorasta, staje się niezależną osobą i szuka sposobu, by to wyrazić. Okres dojrzewania nastolatka to trudny czas dla rodziny. Dziecko się buntuje, jest bardziej drażliwe, ma zmienne nastroje.

Ten trudny okres dojrzewania można przetrwać, trzeba tylko wiedzieć jak 🙂

Bunt nastolatka, to okres intensywnego wzrostu i przemian w organizmie. Hormony „buzują”, wpływając na zmienność nastrojów i większą drażliwość. Poza tym dorastające dziecko chciałoby mieć więcej wolności i zaufania. Chce być poważnie traktowane. Tymczasem my, rodzice, coraz więcej od niego wymagamy, stosujemy coraz więcej zakazów i obciążamy je nowymi obowiązkami. Nastoletnie dziecko czuje swoją odrębność i chce ją zaznaczyć. Zaczyna od tego, co najłatwiejsze. Odmienny ubiór, fryzura na irokeza, kolczyk w nosie, tatuaż, mroczny wystrój pokoju itp. mają podkreślić jego indywidualność, zakomunikować oddzielenie się od rodziców. Wyglądem i zachowaniem nastolatek krzyczy: „Hej, staję się dorosły, mam swoje zdanie, swoje potrzeby i problemy. W moim życiu dzieje się tak wiele, trudno mi sobie z tym wszystkim poradzić…”.

„Przepoczwarzenie” się w niezależną jednostkę jest naturalnym etapem rozwoju. Jeśli rodzice to rozumieją, łatwiej będzie im i ich dziecku przejść przez ten trudny czas. Bunt zaczyna się wcześnie, ale między 10. a 18. rokiem życia dziecka rodzice mają jeszcze czas na to, by wychować je na odpowiedzialnego dorosłego człowieka. Trzeba więc tak ustalać granice wolności, by mieć możliwość je poszerzać. Jeśli w tym roku nie pozwolimy na np. samodzielny wyjazd z kolegami, możemy to zrobić za rok albo dwa. Ale wytłumaczmy dziecku, dlaczego tak postępujemy. Bywa, że rodzice młodszym dzieciom pozwalają na więcej niż starszym. 10-latka bawi się z chłopcami, ale gdy kończy 14 lat rodzice nagle zauważają, że staje się kobietą, i zabraniają jej biegania z kolegami. Myśli wtedy: „Jak to, dwa lata temu mogłam, a teraz, gdy jestem starsza, nie? Na imprezie dwa domy dalej mogłam być do godz. 22, a teraz mam wrócić o 21?”. Nie wolno odbierać raz danych praw. Trzeba je dawkować!

Nastolatki na ognisku, czyli dziewczyna z długimi włosami kucająca przy ognisku, chłopak z ciemnymi włosami w granatowej koszulce i krótkich jeansach siedzący na stołku i trzymający gitarę, kucająca obok niego dziewczyna z długimi kręconymi włosami w różowej koszulce oraz blondyn w koszulce w paski i w krótkich jeansach układający jedzenie na ognisku w lesie

Szacunek i zaufanie do nastolatka

Przyczyną wielu spięć są sytuacje, w których rodzice chcą totalnie kontrolować dziecko i nie ufają mu. Nie oznacza to, że należy mu na wszystko pozwalać, ale gdy dziecko chce zrobić imprezę w domu, określmy jasno warunki np. że goście będą do 21 i nie będzie alkoholu. Okażmy dziecku zaufanie. Jeśli mu nie zaufamy, nie będzie czuć się odpowiedzialne. Wychowanie nie polega na trzymaniu latorośli pod kloszem i zmuszaniu do kopiowania naszych zachowań. Egzekwujmy, by w jego pokoju było czysto, ale nie ingerujmy już w to, jak ma ustawione książki (np. w stos, a nie na półkach). Nie podobają nam się plakaty na ścianach czy muzyka, której słucha? Trudno, to jego świat, jego styl! Nastolatka należy traktować poważnie. Ale nie oznacza to, że mamy np. zrzucać na niego ciężar opieki nad młodszym rodzeństwem, ani wymagać decyzji jak od dorosłego. Dopuszczenie głosu nastolatka w sprawach rodzinnych (gdzie pojechać na wakacje, jakie meble kupić itd.) to dobry sposób na pokazanie, że się z nim liczymy. W zaufaniu jest wielka siła zobowiązująca do odpowiedzialności. Postępując mądrze, mamy szansę na stworzenie silnych, autentycznych więzi, które zaowocują w przyszłości.

Trudny okres dojrzewania, czyli chłopiec w niebieskiej koszuli siedzący przy stole, zakrywający oczy rękami i stojący przy nim kobieta w związanych włosach, białej bluzce i jeansach oraz mężczyzna w jeansach i jasnej koszuli z założonymi rękami

Gdzie szukać pomocy?!?

Zbliża się szkoła. Dla niektórych nastolatków nowy rozdział w życiu (pierwsza klasa gimnazjum czy szkoły średniej).  Dorastające dziecko chciałoby mieć więcej wolności i zaufania, okażmy mu to. Abyśmy czuli, że wszystko jest z nim w porządku uruchomimy usługę  Gdzie Jest Dziecko, co Nam to da?

  • Zobaczymy na mapie miejsce pobytu dziecka! Wystarczy wysłać tylko SMSa aby otrzymać informacje gdzie jest.
  • Zlokalizujemy  dziecko w trudno dostępnych miejscach, kiedy jest w windzie, w budynku, garażu podziemnym czy w parku.
  • Zlokalizujemy szybko i wygodnie: w aplikacji mobilnej, przez SMSa lub na stronie www.
  • Poznamy  dokładną lokalizację dzięki technologii GSM, GPS i WiFi.
  • Zlokalizujemy dziecko bez względu na sieć, w której ma telefon – możecie mieć telefony w dwóch różnych sieciach.
  • Stworzymy własne strefy bezpieczeństwa: natychmiast dowiesz się, gdy dziecko dotrze na miejsce lub je opuści, np. dom, szkoła, babcia.

Aplikacja gdzie jest dziecko na urządzeniach, czyli screeny map na telefonach z lokalizacjami, tablecie, laptopie i monitorze komputera

Najtrudniej dogadać się z własnym dzieckiem – narzekają rodzice nastolatków. I choć największymi błędami w tym okresie są błędy komunikacyjne, nie wolno się poddawać, tylko nieustannie podejmować dialog. Trudno jest bowiem nawiązać kontakt, gdy już się do siebie wcale nie odzywamy. Dla nastolatka ważna jest rozmowa z dorosłym, bo sam wtedy czuje się bardziej dorosły. Jeśli widzimy, że córka ma problemy z chłopakiem, rozmowa z dorosłą kobietą (matką, ciotką) jest dobrym rozwiązaniem. Trochę zwierzeń, trochę żartu w atmosferze babskiej solidarności podziała wspierająco. Nastolatka poczuje się rozumiana.

Zobacz jakie rozwiązania mogą dać swobodę Twojemu dziecku a Tobie pewność, że jest bezpieczne:  www.gdziejestdziecko.pl/produkty#dostepne_urzadzenia

Co muszę zrobić aby rozpocząć lokalizowanie dziecka? Kliknij, aby się dowiedzieć

Co muszę zrobić aby zainstalować aplikację u dziecka: Kliknij, aby się dowiedzieć

Trudny okres dojrzewania nastolatka pod Twoją kontrolą

Okres dojrzewania i bunt sprawia, że kontakt z nastolatkiem jest zdecydowanie utrudnione. Krótkie wymiany zdań, spóźnienia do domu, czy kłótnie – czy można sobie z tym poradzić? Bezpieczna Rodzina ma na to idealny i w dodatku dyskretny sposób! Jest nim smartwatch z GPS GJD.10. Dlaczego zegarek ma być sposobem na trudny okres dojrzewania? Ponieważ oprócz tego, że jest ciekawym i modnym gadżetem z dotykowym i kolorowym ekranem, budzikiem, czy licznikiem kroków, doskonale sprawdza się także jako zminiaturyzowany telefon i lokalizator GPS. Jego przydatne funkcje, takie jak chociażby informacja o zdjęciu urządzenia z ręki, która natychmiast pojawia się na telefonie opiekuna, mogą okazać się nieocenione, kiedy zależy nam na subtelnej i wręcz niezauważalnej dla nastolatka kontroli rodzicielskiej. 

Nie musisz dzwonić, żeby dowiedzieć się, gdzie jest Twoje dziecko

Smartwatch z GPS GJD.10 i dedykowana aplikacja od Bezpiecznej Rodziny to połączenie, które gwarantuje Ci spokojną i dyskretną kontrolę rodzicielską. W swoim telefonie w dowolnym momencie sprawdzisz, gdzie znajduje się Twój syn lub córkaposiadacz zegarka w żaden sposób nie zostanie poinformowany o tym, że opiekun go lokalizuje. A lokalizacja w naszych urządzeniach to pewność, że zawsze wiesz, gdzie jest Twoje dziecko.

Położenie Twojej pociechy określamy za pomocą:

  • GPS (dokładność 10 – 20 metrów)
  • GSM (50 – 200 metrów w centrum miasta oraz 200 – 400 metrów poza centrum)
  • Wi-Fi
  • BTS (możliwość określenia lokalizacji nawet w budynku).

Przydatne funkcje zegarka z GPS dla dziecka

Dyskretna lokalizacja to jednak nie wszystko, co daje aplikacja i smartwatch od Bezpiecznej Rodziny. Jeżeli Twoje dziecko zbyt długo nie odbiera telefonu i nie możesz się także dodzwonić na zegarek, wystarczy, że w swoim smartfonie uruchomisz funkcję „Nasłuch”. Umożliwi Ci ona dyskretne połączenie się ze smartwatchem Twojego syna lub córki i posłuchania tego, co dzieje się w otoczeniu Twojej pociechy. Oczywiście dziecko nie wie, że w danym momencie rodzic uruchomił aplikację, dzięki czemu nastolatek nie denerwuje się dodatkową kontrolą, a opiekun upewnia się, że nie dzieje się nic niepokojącego. Przydatną funkcją naszego urządzenia i usługi jest możliwość sprawdzenia historii lokalizacji. Nie wiesz, czy Twój zbuntowany nastolatek nie opuszcza zajęć w szkole? Nie masz pewności, że chodzi na korepetycje? Wszystkie te informacje masz zawsze pod ręką w swoim telefonie. Wybierz rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny i nie martw się okresem dojrzewania swojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー